O nás

  

V přírodě existují čtyři živly, čtyři světové strany, čtvero ročních období. I my jsme 4. Každá jiná, ale všechny jsme tu pro vaše děti...

Mgr. Pavla Šandová

vedoucí LMŠ Bobulka

Pracovat v lesní školce byl můj sen. Přírodu považuji za nejen podnětné prostředí pro učení, ale to nejcennější kolem nás, co je potřeba chránit. Vystudovala jsem střední pedagogickou školu obor učitelství pro mateřské školy, a před pár lety stejný obor na Pedagogické fakultě UK v Praze. S téměř dvacetiletou praxí jako učitelka mateřské školy mohu pozorovat, jak se mění předškolní vzdělávání, a není mi lhostejné, jakým směrem se může ubírat. Nejen z těchto důvodů jsem členkou Asociace předškolní výchovy. Moje motto zní : " Dobrá školka má být orientovaná na dítě, ne na společnost, dítě se má učit prožitkem,  ne zážitkem.."

Když netrávím čas s dětmi, trávím čas s dětmi :-) Se svými, nebo na pohybových kroužcích a táborech, které pořádám. Držím se hesla " S úsměvem jde všechno líp", a důležité je mít dobrý tým dobrých lidí..


Ing. Martina Nalevanková

učitelka 

,Přestože jsem vystudovala Biomedicínské inženýrství, vrátila jsem se k práci, která mě naplňovala již během studia na střední škole - práci s dětmi. Svou praxi jsem začala jako dobrovolník v Dětském domově v Košicích, kde jsem se intenzivně věnovala dětem předškolního věku po dobu 8 let.

Aktuálně se vzdělávám v rámci certifikovaných seminářů určených speciálně pro pedagogy lesních mateřských školek a přitom si doplňuji pedagogické minimum.

Svůj volný čas trávím nejraději na dlouhých pěších či cyklo túrách, keramice, v kině či galerii. Hodně času také trávím na své permakulturní zahrádce. Ekologii neberu jako životní styl, ale jako životní princip, kterému se snažím dělat osvětu nejen mezi mými nejbližšími, ale i v širší společnosti. Mimo LMŠ Bobulka pracuji v Národním filmovém archivu, kde v se v rámci Klíma skupiny věnujeme kromě otázek ekologie jako takové i otázkám ekologii ve filmovém průmyslu a jiných odvětvích kultury."


Mgr. Kristýna Dzurinová

asistentka pedagoga

Jako nejmladší z "Bobulek" zde pracuji na pozici asistenta pedagoga, přičemž zmíněný kurz momentálně studuji. Pomáhám našim malým uličníkům s jejich potřebami, udržováním řádu, komunikací a současně se od nich nechávám zvát do jejich dětského světa prostřednictvím hraní si s dětmi. Aneb jak ráda říkám "kdo si hraje, nezlobí" :) Práce u nás ve školce mě moc baví a dává mi velký smysl, který k práci potřebuji. Přesto, že jsem vystudovala personální management, který je na první pohled blíže dospělým, má radost s dětmi spojená a láska k přírodě, kterou jsem si upevňovala 10 let ve skautském oddílu, mě přivedla až sem, do naší Lesní školky Bobulky, kde mohu dnes a denně spojovat příjemné s užitečným :)

Anna Cvejnová

asistentka pedagoga

V naší školce se starám o to, aby zde bylo uklizeno a čisto. Vystudovala jsem kurz asistenta pedagoga, a tak pracuji zároveň jako Kristýnka na pozici, která zahrnuje pomoc s dětmi, individuální přístup těm, kteří to potřebují. Mám ráda přírodu, zpívání a plavání. Pocházím z Moravy, odkud jsem se přestěhovala před 13 lety. Mám dlouholeté zkušenosti ve školství. Práce s dětmi mne baví, a považuji za důležité, aby ve školce byla nejen dobrá parta , ale i dobrá nálada.