Co s sebou pro první dny ?

Batůžek , ve kterém bude mít dítě:


 • lahev na pití (netekoucí), ze které se dokáže samostatně napít. (můžete naplnit, ne ale mléko)

 • Svačinu a sladkosti dětem nedávejte ( zajištěno)

 • Pláštěnku

 • Vlastní hračky do školky nenosíme, brzdí tvořivost dětí a hrozí ztráta. Je možné si dát do spacáčku plyšáčka, který tam zůstane.

 • 2 balíčky papírových kapesníků

 • Bude-li chladno, může mít čepici a tenké rukavičky


Zvlášť přineste, prosím:

(bude uloženo v kapsáři se značkou)


 • Náhradní spodní prádlo, ponožky

 • Teplejší bundu nebo mikinu, tepláčky nebo kalhoty, kraťasy.

 • Holinky (podepsané)

 • Spacák (podepsaný)

 • Polštářek (podepsaný)Batůžek s prsní přezkou (lepší na zipy než přezky - podporujeme soběstačnost dětí). Boll osvědčená značka. V batůžku je pouze láhev na pití (min. 0,5 l), pláštěnka, náhradní spodní prádlo a ponožky v malém sáčku přímo v kapse batůžku /ideálně i legíny či tepláčky a v létě kraťasy/. Papírové kapesníčky, pro jistotu dvoje. Ve školce má dítě uskladněn svůj spacák a náhradní oblečení a obutí /např. holinky, v létě sandálky/. Kopie kartičky pojišťovny. Všechny věci včetně náhradních kalhot /např. tepláky, softshell, šusťáky/, triko a boty je nutné označit jménem dítěte a odevzdat při nástupu do školky. Spacáček v obale (oboje označit jménem dítěte).
Na sebe doporučujeme: jaro-léto-podzim při pěkném počasí pohodlný oděv, pevná obuv, při nepřízni počasí (vítr, déšť) nepromokavou a větruvzdornou vrstvu (softshel, nepromokavé,

ale prodyšné materiály). V měsících, kdy ráno většinou již bývá velmi chladno a v průběhu dne se oteplí, doporučujeme tenčí pletené rukavičky (říjen, listopad, březen, duben). Do deště a bláta jsou vhodné nepromokavé soupravy s nimiž se na trhu s dětským oblečením doslova roztrhl pytel a samozřejmě holínky. (Osvědčené z Lídlu jarní a zimní) Základem na oblékání na zimu je dobré funkční prádlo pak hřejivá vrstva.(merino) Na ní přijde větru a nejlépe i voděodolná. Zkrátka cibulové vrstvy, které se dají přidat či ubrat dle pohybu. Dobré nepromokavé boty a rukavice nejlépe prstové pletené a palčáky nepromokavé na udržení sucha a tepla. Ideální je 2-3 náhradní rukavičky.

Osvědčila se kvalita Decathlon, Lidl nepromoky- holinky, Tchibo zimní oblečení. Boty Keen, Olang, Kamik( i bazarové)

V případě lesní školky je důležitá u oblečení funkce, ne vzhled a stáří. V přírodě musíme počítat se zašpiněním, roztržením. Dítě, které přijde do školky v nevhodném oblečení nebo obutí, nerespektující počasí toho dne, musíme odeslat s rodičem domů a nebo se domluvit na okamžité nápravě.

Například není možné , aby dítě ve školce strávilo deštivý den bez holínek a nepromokavých kalhot. V zimě bez rukavic a čepice. Pro dítě i pro učitelky se den tak stane velice zátěžovým. Vzniká zbytečné riziko nachlazení, dítě je v nepohodě a neúčastní se běžného programu, tak jak by za ideálního stavu mohlo. Neexistuje špatné počasí, ale špatné oblečení. Prosíme rodiče, aby tuto naší velkou prosbu akceptovali, ptejte se, poradíme.

SLEVY na vybaveni :
 Spolupráce s THERMOS pokračuje!

Slevu ve výši 11% získáte zadáním kódu ALMS-1909 v eshopu. Kromě toho, že získáte vysoce kvalitní výrobky, podpoříte svým nákupem také ALMŠ.

Vybavení do přírody Boll

Boll fandí Asociaci lesních mateřských škol a nabízí slevu 20% z nákupu batohů, spacáků a dalšího vybavení do přírody i do města na eshopu www.boll.cz.
Slevu můžete uplatnit od 1. 5. do 31. 10. 2021 vyplněním kódu ALMS2021. Kód je přenosný, sleva se vztahuje jen na jednu registraci v e-shopu. Nákupem přímo podpoříte ALMŠ. 

Září, září na léto jde stáří, zlaté slunce září. Sejdeme se tedy dřív než v říjnu bude déšť pleskat po střeše.

Těšíme se na Vás !!!!!


Pavla , Martina, Kristýna a Anička